Kaija Koo kiertää syksyllä Suomen suurimmat konserttisalit

03.08.2015 09:00 -

Suursuosikki Kaija Koo lähtee syksyllä kiertueelle, jonka aikana Suomen oma supernainen kiertää maamme suurimmat konserttisalit.

Kaija Koo nähdään syksyllä seuraavissa konserttisaleissa:

24.10. Turku, Logomo

25.10. Tampere, Tampere-talo

30.10. Kuopio, Musiikkikeskus

07.11. Hämeenlinna, Verkatehdas

08.11. Jyväskylä, Paviljonki

13.11. Lahti, Sibeliustalo

14.11. Savonlinna, Savonlinnasali

Liput konserttisalikiertueelle ovat myynnissä nyt. Lisätietoa saa  osoitteesta www.warnermusiclive.fi.

Kesällä suurimmat festarit kiertänyt Kaija Koo esiintyi viime joulukuussa täydelle Hartwall Arenalle Superkonsertissa, ja nousee tänäkin vuonna loppuunmyydyn Hartwall Arenan lavalle 5. joulukuuta.

Emma-gaalassa vuoden naissolistina palkitun Kaija Koon huhtikuussa 2014 julkaistu albumi Kuka sen opettaa on myynyt platinaa. Siltä on julkaistu muun muassa hittisinkut Kuka sen opettaa, Supernaiset ja En pelkää pimeää, jotka ovat soineet paljon myös Novan taajuudella. Kaiken kaikkiaan Kaijan albumeita on myyty yli puoli miljoonaa kappaletta.

Kaija Koo Elina Kottosen Novan Päiväuni -ohjelmassa vieraana 12. elokuuta.

(Nova)

 

Kilpailut

Uusimmat

Error - Virhe: 0 - Radio Nova

Pahoittelut (virhe 0)

Hakemaasi sivua ei löytynyt. Käytä navigaatiota löytääksesi hakemasi sivun.