Kuva: Shutterstock
Kalapyöryköitä vedetään takaisin muovinpalojen takia
Hyvä Apaja -tuotemerkin kalapyöryköitä vedetään myynnistä. Muihin tuotteisiin takaisinveto ei vaikuta.
PNM-Chipsters Oy kertoo vetävänsä takaisin kalapyöryköitä tuotteista löytyneiden pienten muovinpalasten takia.
Takaisinveto koskee Hyvä Apaja -tuotemerkin Saariston kalapyöryköitä -tuotteen erää, jossa viimeinen käyttöpäivä on 9.8.2024.
Takaisinvedettävien tuotteiden EAN-koodi on 6406600109695.
![](/files/media/image/2024/02/2024_02_08_66accdec4906b_480.jpg)
(kuva: PNM-Chipsters Oy)
Tuotteet hyvitetään asiakaspalveluun annetun ilmoituksen mukaisesti. Takaisinveto ei vaikuta muihin Hyvä Apaja -tuotteisiin.
Näin toimit
Mikäli ostit kyseisiä kalapyöryköitä hävitä tuote ja lähetä sen tiedot yrityksen asiakaspalveluun joko sähköpostitse osoitteeseen info@pnmchipsters.fi tai soittamalla numeroon 020 773 8210.
Vaihtoehtoisesti tuotteen voi palauttaa myös osoitteeseen PNM-Chipsters Oy, Päiväläisentie 2, 00390 Helsinki.
Lue myös: Erä leipää vedetään pois myynnistä
Lue myös: Kadmiumia sisältäviä sormuksia vedetään takaisin kemiallisen riskin vuoksi
Lähde: PNM Chipsters